Кожний, хто цікавиться історією рідного села, не залишиться байдужим до історії своєї церкви. Храм Святої Трійці с. Теслугів був збудований в 1905 році священиком Лукіяном Матусевичем. До цього часу був храм Димитрія Солунського, який стояв недалеко від річки, біля фільварку. Історія стерла пам'ять про священиків цього періоду, але старожили стверджують, що до 1905 року був настоятелем цього храму Іоан Мартиніанов-Стеньковський. В селі стояла каплиця, збудована на честь Марії Магдаліни в пам'ять про чудесне зцілення людей і зникнення в селі страшної епідемії 1872 року.
Теслугів — село прадавнє. Воно було осередком культури і поширення знань. Про це свідчать цікаві стародруки, які збереглися при церкві: «Цвєтослав» (1651р.), «Служебник» (1733р.), «Тріодь постная» (1744р.), «Требник» (1778р.), видані у м. Львові та Почаєві.
В 1905 році, прибувши в село Теслугів, протоієрей Лукіян Матусевич з першого ж дня вирішив побудувати новий храм. Коштів на будову не було. Прихожан в приході було біля 1750 чоловік. Лукіян Матусевич будував храм за власні кошти і кошти прихожан. Поряд з церквою була збудована невеличка просфорня. Отець Лукіян прослужив до 1913 року. Помер на 75 році життя. Сім'я Матусевичів похована біля церкви.
Після смерті отця Лукіяна до 1921 року настоятелями храму були ще священики, особи яких не вдалося встановити. З 1921 року настоятелем храму був призначений протоієрей Лобачевський Стефан Іванович, на долю якого випали важкі роки воєнних, політичних, економічних та морально-духовних змін. Але він вистояв в ім'я Христової любові до своєї Матері - Святої Православної церкви. На жаль фотографія його не збереглася. З 1957 року, після від'їзду отця Стефана, настоятелем храму стає отець Гавриїл (Братащук). В історії перебування його в с. Теслугові було чимало сповнених драматизму подій. Однак, навіть у найважчі хвилини зберігав спокій і вірність своїй спадщині, пережив примусову атеїзацію частини прихожан, що зазнали незвичайної атаки сил зла і темряви. Отець Гавриїл був взірцем витривалості у вірі і любові, збирав плоди Божого засіву. В 1985 році отець Гавриїл виїхав у Горохівський район Волинської області, і настоятелем храму стає протоієрей Михаїл Якимович Ковальчук, який прослужив до 2000 року. За період його служіння був споруджений церковний будинок, позолочений іконостас і періодично виконувались поточні роботи.
З 2000 року по теперішній час настоятелем храму є ієрей Олексій Іванович Павлюк.
Паломники, що відвідують церкву, відзначають особливий молитовний настрій, душевний спокій. А ікони покривають безмежним своїм милосердям всіх, хто приходить з вірою у храм. Богослужіння проводилось і проводиться церковно-слов'янською мовою.