П`ятниця, 19.04.2024, 03:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Теслугівська публічно-шкільна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Архів матеріалів

 

         У кожного народу є своя мова, вона для них найрідніша і найдорожча

         21 лютого людство відзначає Міжнародний день рідної мови.

Ми зустрілись  в тіснім крузі!

Слухать диво калинове-

Рідне українське слово

           Такими  словами  для учнів 4 класу  розпочалась Гра-подорож «О слово рідне, хто без тебе я…

            З слів бібліотекаря діти дізналися,що День рідної мови святкують щороку . Це незвичайне свято відзначають по-особливому. Найкращий дар, що його має чоловік  від Бога – ЦЕ МОВА.

           Це була надзвичайно цікава подорож – у царстві діти зустрілися з дівчинкою українською мовою (Веремей Анна») яка подорожувала разом з дітворою  різними зупинками «Розминка» , « Українська народна загадка», «Прислів’я, приказки» «Усмішка».

          Читачі Павловець Н., Свіщевська В., Єфременко С., Сінчук І., Войтюк А.,Казнодій Д зачитали вірші,  про рідну мову. А також грали різні ігри: «Переговори сусіда», «Знайди приховані слова» «Встав загублену букву»

          Та на завершення бібліотекар закликала всіх плекати й берегти найкращу квітку рідної землі – українську мову.                                                                                                 

          Масовий захід проведено з метою виховання у дітей любові, гордості та поваги до рідної української мови.

   

   

Переглядів: 859 | Додав: ya_nazik | Дата: 27.02.2015 | Коментарі (0)

      Більше півстоліття журнал “Малятко” радує відвідувачів бібліотеки, він став традиційним сімейним журналом.
      27 січня для шанованого ювіляра у бібліотеці с.Теслугів  підготували подарунок – виставку-бенефіс “Малятку – 55 років”.
На відкриття виставки завітали учні 1-4 класів . Діти з радістю гортали сторінки видання, дізналися про історію його створення. Мандруючи рубриками журналу “Прочитай сам”, “Дзвіночок”, “Маляткова пошта”, першокласники читали казки, оповідання українських письменників, вірші, пізнавальні оповідки, відгадували загадки, головоломки та кросворди, розглядали вкладки-ігри.
      Особливо подобається читачам традиційна вкладка з іграшкою-саморобкою – свої вироби вони демонструють на виставках у бібліотеці. 

  

Переглядів: 602 | Додав: ya_nazik | Дата: 29.01.2015 | Коментарі (0)

Прийміть наші найщиріші вітання з наступаючим Новим Роком

та Різдвом Христовим!

Сердечно бажаємо, щоб Новий рік прийшов до Вас під знаком миру, добра, любові та поваги.

Щоб цей рік став роком чистих помислів та гарних справ!

Нехай ці чудові свята принесуть Вам тільки добробут, родинне тепло та злагоду!

Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи і негаразди!

Нехай ранки будуть добрими, робочі дні - продуктивними, вечори - присвячені рідним, близьким людям, щастя спілкування з якими завжди буде дарувати Вам підтримку і сили для втілення в життя всього, що задумали.

Переглядів: 578 | Додав: ya_nazik | Дата: 30.12.2014 | Коментарі (0)

Майже цілий рік усі діти з нетерпінням очікували зимових свят, а особливо свято Миколая . В Україні Св. Миколай завжди вважався покровителем і заступником усіх дітей. В цей день діти чекають його з нетерпінням, вони знають, що за їхню слухняність та доброту Св. Миколай принесе безліч подарунків. І сьогодні, 19 грудня, в Теслугівській публічно-шкільній бібліотеці відбулась  віртуальна мандрівка  «Мандруємо до Святого  Миколая»

  Мандрівка  розпочалась з молитви до Святого Угодника Миколая Чудотворця. Бібліотекар познайомила юних читачів про життя і добрі справи хлопчика Миколая. Діти декламували вірші, присвячені Святому.  Подивились також презентацію « По Україні з краю в край ходить Святий Миколай» На закінчення заходу  діти дали обіцянку Святому Миколаю бути чемними, гарно вчитися і робити добрі справи.

    

Переглядів: 566 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.12.2014 | Коментарі (0)

 

    6 грудня – молоде, але шановане в нашій державі свято – День Збройних сил України. Це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі. А ще це свято всіх тих, хто носить погони, хто служить в українській армії і готовий захищати міць і кордони рідної землі, свято всіх хлоп’ят, які скоро підростуть, стануть сильними і сміливими і будуть готові захищати свою Батьківщину.

     Виставка-перегляд  світлин присвячена пам’яті земляків, які загинули під час антитерористичної операції на Сході України «Ми завжди будем памятати»  відбувся в бібліотеці с.Теслугів.

    

Переглядів: 559 | Додав: ya_nazik | Дата: 10.12.2014 | Коментарі (0)

...Ой, жалобо, вкраїнська жалобо!  
Та чому ж ти не маєш кінця?! 
Перехрестимо жалібно лоба.
І — до смертного знову вінця...
А. Листопад

    На початку ХХ століття Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій не лише у вітчизняній, але й у світовій історії – голодомор.

    Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам’ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.

    Пам’ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво - чорним кольором. Це було не стихійне лихо, це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.

     Голодомор – це не просто біль і рана. Це – чорна діра нашої історії, яка могла безповоротно поглинути не тільки Україну, але й будь – яку надію на життя.

     З нагоди цієї трагічної дати в бібліотеці c.Теслугів оформлено книжкову виставку «Голодомор: чорна сповідь моєї Вітчизни, її затамований біль»

    В бібліотеці було проведено годину памяті «Скорботна данина памяті» .

    До уваги відвідувачів була представлена презентація «Голодомор 1932-33 роки». Переглянули також документальний фільм про Голодомор, який надзвичайно вразив відвідувачів бібліотеки.

    Говорячи словами О.Міщенка «Мертвим нікому довіритися, крім живих, - і нам треба так жити тепер, щоб смерть наших людей була виправдана щасливою і вільною долею нашого народу». Мільйони людей, які загинули у 1932 - 33 роках голодною смертю, не можуть безслідно розчинися у часі і просторі. Про них пам’ятатимемо ми, хто вижив, їх діти та онуки.

    Пам’ять про голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.

 

Переглядів: 616 | Додав: ya_nazik | Дата: 26.11.2014 | Коментарі (0)

"Одна вона у нас така -
уся співуча та дзвінка".
      Саме словами Т.Г.Шевченка розпочався літературний брейн - ринг "Стежками рідної мови" який пройшов у бібліотеці с.Теслугів  напередодні Дня української писемності та мови. Користувачі читали вірші, скоромовки, прислів'я та приказки рідною мовою.
А ще читачі мали можливість познайомитися з історією створення книги, з першими книгами виданими на Україні, пешодрукарем Іваном Федоровим.
   "Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова. Ота жива схованка людського духу. Його багата скарбниця, в яку народ складає і своє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування" 

   

Переглядів: 594 | Додав: ya_nazik | Дата: 24.11.2014 | Коментарі (0)

     В бібліотеці с.Теслугів відбулося чергове засідання клубу  за інтересами «Книголюб» присвячене книзі-нашому найпершому і найріднішому другу. Провели його у формі свята «Нам без книг ніяк не можна» з участю членів клубу, найактивніших читачів бібліотеки.

     Ведучі свята Фаєвська Богдана та Гаврилюк Богдана розповіли про безмежну силу книжки.

      Королева Книг Тріфонова Інна здійснила подорож у країну Мудрої книги, у таємницю книжкового життя. З історією виникнення книг ознайомили присутніх   Веремей О., Ващук О., Дем’янов С. (п’єса «Як книжка прийшла до людей»). В гостях на святі побували герої книг Незнайко (Гадзімовський А.), Червона Шапочка(Новосад К ).

       Вірші про книгу читали Веремей Анна та Ющук Іван. В ході свята було  продемонстровано презентацію «Книга вчить як на світі жить».

       Присутні ознайомилися з літературною експозицією «Неординарна особистість краю» про поетесу Ангеліну Оборіну.

      Активна учасниця клубу за інтересами Мар’яна  Сенчук читала свою поезію розповіла про свої творчі плани.

      Підвести підсумок мандрування  країною Мудрої книги прийшли джентельмени які посперечалися про любимі книги .

      На завершення свята Королева Книг подякувала всім за участь у святі і закликала : Читайте! Читайте! Читайте! Людина яка любить читати - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці книги. Хай завжди живе книга!

    

    

Переглядів: 593 | Додав: ya_nazik | Дата: 17.09.2014 | Коментарі (0)

       На подвір’ї Теслугіської ЗОШ урочисто вбрані  у вишиванки школярі, батьки та вчителі. Святкова лінійка на початку осені для найменших – перший крок до країни знань, для випускників – остання сходинка перед початком дорослого життя, для решти школярів — зустріч з друзями та очікування нових вражень

       В перший день нового навчального року – все як годиться: настанови для старшокласників, побажання первачкам, квіти та подяки педагогам. Побажання вдало розпочати новий навчальний рік отримали діти і від в.о.директора Гришковець С.О. , від райдержадміністрації Орищиної Л.М.,сільського голови Шаблія Б.Г. від батьків першокласників Казнодій С.В.

       Традиційним завершенням урочистої лінійки став перший дзвінок, який сповістив – новий навчальний рік для когось перший, а для когось останній.

   

Переглядів: 651 | Додав: ya_nazik | Дата: 01.09.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 »


Пошук
Наші партнери

Друзі сайту
Рівненська ДОБ
Радивилівська ЦСПШБ
Іванівська ПШБ
Козинська ПШБ
Крупецька ПШБ
Михайлівська ПШБ
Дружбівська ПШБ
Хотинська ПШБ

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

с.Теслугів Рівненська обл. Радивилівський р-н © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz